Mleko specjalistyczne nan optipro 1 dla dobra naszych dzieci

Mleko modyfikowane powstaje ze specjalistycznego procesu obróbki mleka krowiego. Podawane jest ono specjalnym procesom, tak by uczynić je przyswajanym dla dziecka oraz by składem odzwierciedlało naturalny skład mleka matki. Na chwilę obecną technologia nie umożliwia, aby w stu procentach mleko modyfikowane przypominało swoim składem mleko matki. Jednak producenci dbają o to by mleko w proszku swoim składem, było jak najbardziej zbliżone do tego naturalnego. Skład mleka matki dostosowany jest do jego aktualnych potrzeb. Nan optipro 1 marki Nestle zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz makro i mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego dziecka. Międzynarodowa Organizacja zdrowia rekomenduje, by w pierwszej kolejności podawać dziecku naturalne mleko matki. Jednak na drodze prawidłowego karmienia mogą pojawić się choroba matki dziecka, która wyklucza ją z karmienia piersią. To są sytuacje gdzie z pomocą, przychodzi mleko modyfikowane nan optipro 1. 

Kiedy powinniśmy wprowadzić do diety dziecka mleko modyfikowane nan optipro 1?

Rozszerzenie diety dziecka o mleko modyfikowane powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem specjalistą. Wprowadzenie do diety dziecka mleka modyfikowanego powinno być ostatecznym wyborem matki. Niekiedy takie rozwiązanie jest jedynym wyjściem ze względu na przeciwskazania do karmienia piersią matki. Niekiedy idealnym rozwiązaniem jest podawanie dziecku zarówno mleka naturalnego matki, jak i mleka modyfikowanego. Przeciwskazania do karmienia przez matki swoich dzieci piersią mogą dotyczyć kondycji fizycznej matki i dziecka oraz ich stanu zdrowia. Mamy nie mogą karmić swoich dzieci, jeśli matka przechodzi chemioterapię, ciężką chorobę psychiczną, nieleczoną gruźlicę, zakażenie wirusem HIV lub jest uzależniona od narkotyków. Również po stronie dziecka może wystąpić przeciwskazanie do karmienia piersią. Jeśli dziecko cierpi na nietolerancję laktozy, ma wadę serca, cierpi na zespół Downa, ma rozszczep podniebienia, to także nie powinno mu się podawać mleka matki. 

Jakie są mity związane z karmieniem piersią?

Istnieje kilka mitów związanych z karmieniem piersią. Jednym z nich jest to, że mamy nie powinny karmić dzieci, kiedy ma wysoką gorączkę. Podwyższona temperatura w żaden sposób nie wpływa na jakość mleka mamy. Błędnym poglądem jest również to, że dzieci z białaczką nie mogą spożywać naturalnego mleka matki. 

About the Author

You may also like these